МЕНЮ
Количка
Празнично работно време! / 23-26.12 - неработни дни / 01.01.2025 - неработен ден

Сенки по пътя на коприната

Сенки по пътя на коприната
Сенки по пътя на коприната
Сенки по пътя на коприната
Сенки по пътя на коприната
Сенки по пътя на коприната
Автор: Колин Таброн
Година на издаване: 2011
Език: Български
Корица: Мека
Поредица: Пътешествия и приключения
Страници: 360
Издател/Прозиводител:Вакон
ISBN/Barcode:9789549535204
Код:0257.00035
Размери: 0.34 kg ( 21 cm x 14.5 cm )
  • Налично
   3.77  (74 ratings by Goodreads)
20.00 лв.
Пътешествие из времето и историята.
Книга за религии, страни, куртури, хора, власт и пари.


„Сенки по пътя на коприната“ е пътуване из най-грандиозните места по света. Пътешествие през сърцето на Китай, през планините на Централна Азия и Северен Афганистан, Иранската равнина и кюрдската част на Турция.

Авторът Колин Таброн пътува от града на Жълтия император (митичният родоначалник на китайския народ) до древното средиземноморско пристанище Антиохия, като изминава 7 000 мили за осем месеца в едно от най-опасните и трудни пътувания, правени някога.
Запазена марка на Таброн като писател и пътешественик е неговата прекрасна проза, както и дарбата му да общува с хората. „Сенки по пътя на коприната“ се сблъсква с ислямските страни в тяхното многообразие. Представя промените в Китай след културната революция, показва повърхностния национализъм, който поставя не географски и политическа граници, а граници между различните хора – езикови, религиозни и етнически.

Пътят на коприната – така е наречен древният търговски път, свързващ Китай със Средиземноморието. Коприната, която дълго време е произвеждана само в Китай, е най-важната и ценна стока, която се транспортира по този път. Той е гигантска мрежа от артерии, които разцепват Азия надлъж и нашир. Преминаването по тези маршрути е не само пътуване, а цяла религия.

КОЛИН ТАБРОН е признат майстор на пътеписния жанр. Първите му произведения са посветени на Близкия изток – Дамаск, Ливан и Кипър. През 1982 г. пътешества из Съветския съюз и бива преследван от КГБ. От този ранен житейски опит се раждат първите му големи пътеписи, посветени на необятните територии и колоритните народи на Русия и на цяла Азия: „Сред руснаците“, „Отвъд Стената“, „Изгубеното сърце на Азия“, „В Сибир“ и „Сенки по пътя на коприната“.



„Писането за пътешествия никога не е било по-провокативно, дълбокомислено и поетично.“
Мартин Оути, Тайм Аут

„Забележителен и проницателен автор.“
Джонатан Мирски, Дейли Телеграф

„Красиво и мъдро четиво.“
Крейг Браун, Мейл он Сънди

„Таброн пише с оригиналност и яркост, която малцина съвременни автори могат да сътворят.“
Уилям Далримпъл, Индипендънт

Напишете мнение

Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Тест за роботи