ИЗЧЕРПАН
За основите на аналитичната психология
- ИЗЧЕРПАН
7.67 € (15.00 лв.)
Вашата кошница е празна!
| Автор: | К. Г. Юнг |
| Година на издаване: | 2013 |
| Език: | Български |
| Корица: | Мека |
| Националност: | Швейцарска |
| Страници: | 292 |
| Издател/Производител: | Леге Артис |
| ISBN/Barcode: | 9789548311427 |
| Код: | 0160.00131 |
| Размери: | 0.2 kg ( 12 cm x 19 cm ) |
През 1935 г. професор К. Г. Юнг, тогава шестдесетгодишен, изнася в клиниката в Тависток в Лондон пет лекции пред около двеста лекари, изтъкнати психиатри и психотерапевти от всички школи. Необикновеният материал, естествеността на Юнг и изненадващо доброто владеене на разговорния английски език създават непринудена и вълнуваща атмосфера, а дискусиите продължават дълго след определеното време.
В лекциите той се ограничава до основните положения, които разкриват същността на възгледите му, и ги излага главно в рамките на две теми: структура и съдържание на душата и методи, прилагани за изследването им. В тях се съдържат ценни схващания на учения за значението на психологическите явления, придружаващи емоциите, познати днес на всички като психоматични феномени, за прилагания от него метод на амплификация, както и за душата като саморегулираща се система. Юнг отговаря на въпросите относно трудния проблем на пренасянето, като особено подчертава значението на опитността и умението на аналитика да използва контрапренасянето. Той описва и целенасочения творчески характер на активното въображение при анализата и показва как то може да се използва терапевтично.
Лекциите са изключително интересни от гледна точка на развитието на понятията и възгледите на Юнг и са прекрасно въведение към основните принципи, на които се опира неговото дело.